Genel

Kadınların Blockchain Farkındalığını Arttırmayı Amaçlayan CryptoFemale, Hindistan’a Açılıyor

Kadınların Blockchain başta olmak üzere, teknoloji alanında farkındalığını artırmayı ve mevcut sektörlerin yanı sıra gelişmekte olan sektörlerde de yer almasını sağlamayı amaçlayan CryptoFemale topluluğu, globalleşme yolunda ilk adımı Hindistan ile atıyor.

Temellerini Türkiye’de atan CryptoFemale’in CryotoFemale INDIA adıyla artık bir Hindistan ayağı da var. CryptoFemale INDIA, CryptoFemale üyesi Shruti Kohli tarafından kuruldu. Hint topluluğu, şimdiden çeşitli projeler için kolları sıvadı. CryptoFemale Hindistan temsilciliği, daha fazla kadının sektörde yer almasına destek sağlayacak.

Bilindiği üzere Hindistan, kripto paralar konusunda dünyanın en hareketli ülkelerden biri. Son araştırmalar, Hindistan’da nüfusun yüzde 7.3’ünün kripto para sahibi olduğunu gösteriyor. Bu da ülkede, tahmini olarak 100 milyona yakın insanın kripto para kullanıcısı olduğu anlamına geliyor.

CryptoFemale topluluğu, 2017 yılında CryptoWomen adı ile kurulmuştu ve 2022’de ise bu ismi, kız çocuklarını da kapsayacak şekilde CryptoFemale olarak değiştirdi. Türkiye ve dünyada birçok küresel etkinlikte yer alan topluluk, Blockchain odaklı eğitimlerin yanı sıra finansal okuryazarlığa katkı veren ücretsiz eğitimler de düzenliyor.

İlginizi Çekebilir:  Eurasia Blockchain Summit, Avrasya'nın En Büyük Blockchain Zirvesini "Tersane İstanbul'da" Gerçekleştiriyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu