GenelBitcoin Haberleri

Kripto Para Analiz Raporuna Göre Bitcoin’in Borsalarda Yer Alan Miktarı %9’un Altına İndi

Kripto para analiz platformu Santiment’in yayımladığı yeni rapora göre, yatırımcılar mevcut varlıklarından memnun olma belirtileri gösterdikçe borsalardaki Bitcoin miktarı azalma yoluna gidiyor.

Raporda, 2018’den bu yana ilk kez Bitcoin’in toplam arzının %9’undan daha azının borsalarda yer alması harika bir haber olduğu belirtiliyor. Borsalardaki Bitcoin arzının son dört yılın en düşük seviyesine görmesi sonucunda piyasa genelinde satış ihtimalinin azaldığı ifade ediliyor.

Kripto para piyasasında devam eden volatilite, yatırımcıları bu düşüş ortamında yeni tedbirler almak mecburiyetinde bıraktı. Yatırımcılar Bitcoin’lerini HODL etmeyi tercih ederek gelecekte olası bir piyasa rallisine hazırlanıyor olabilir.

Ayrıca, Haziran ayı sonlarına doğru kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı üç yılın en düşük seviyesindeydi. Bu da daha fazla insanın “Hodl’ edildiğini ve gelecekteki olası yükselişe hazırlıklı olduğunu gösteriyordu. O zamandan beri Bitcoin, 21 bin doların üstünden 20 bin doların altına geriledi.

İlginizi Çekebilir:  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin ile İlgili Çalışmalarının Bazılarını Rahatsız Ettiğini Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu