Genel

Metaverse Alemini Temsilen İsim Değişikliğine Giden Facebook’un ana şirket Meta, Büyük Çaplı İşten Çıkarmalara Hazırlanıyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen ekonomi gazetelerinden Wall Street Journal, Facebook’un ana şirketi Meta’nın çarşamba günü büyük çaplı işten çıkarmalara hazırlandığını yazdı.

Meta, WSJ’nin haberi hakkında yorum yapmadı. WSJ, konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde Meta’nın binlerce çalışanı ile yolları ayıracağını duyurdu. Bunun, Covid-19 pandemisinden sonra yapılacak en büyük işten çıkarma olacağı belirtiliyor.

Meta’nın net karı yılın üçüncü çeyreğinde 4,4 milyar dolara geriledi. Bu miktar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 52’lik bir düşüş anlamına geliyor. Böylece Meta’nın son bir yıllık piyasa değeri 600 milyar dolar azaldı.

Zuckerberg ekim ayında yaptığı açıklamada “İstikrarsız bir makroekonomik ortam, artan rekabet, reklam hedefleme sorunları ve uzun vadeli yatırımlarımız için artan maliyetlerle karşı karşıyayız. Ancak ürünlerimizin bazılarının dediğinin aksine daha iyi durumda olduğunu söylemeliyim” açıklamalarında bulundu.

İlginizi Çekebilir:  Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Nedir ve Nasıl Çalışır?-2

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu