Genel

Milyonlarca Dolar Dolandırıcılık Yapan “Baby Al Capone” Lakaplı Hacker, 22 Milyon Dolar Geri Ödemeyi Kabul Etti

Kripto para yatırımcısı Michael Terpin’i dolandırarak milyonlarca dolarlık kripto parasını alan ve New York Post tarafından “Baby Al Capone” lakabı verilen 20 yaşındaki Hacker Ellis Pinsky, bir mahkeme dosyasına göre mağdura 22 milyon dolar geri ödemeyi kabul etti.

Hack olayı, 2018 yılına kadar uzanıyor ve mobil operatör Sımcard takas planını içeriyordu ve bunun sonucunda Terpin’in 24 milyon dolar değerinde kripto para kaybetmesine neden oldu. SIM takası, kripto borsaları ve çevrimiçi bankacılık gibi hassas web sitelerine girmek için mobil operatörleri kullanarak iki faktörlü kimlik doğrulamayı geçmesine olanak sağlıyor.

Terpin tarafından imzalanan mahkeme dosyasına göre, bilgisayar korsanlığı sırasında New York banliyösündeki Irvington Lisesi’nde 10. sınıf öğrencisi olan Pinsky, yıllar sonra SIM takasına ve hırsızlığa doğrudan karıştığını doğruladı. Bilgisayar korsanı, AT&T SIM takasının nasıl gerçekleştiğine dair detaylarıyla anlattı.

Terpin’in AT&T aleyhindeki cezai tazminat talebini reddetti. Mahkeme, davanın Mayıs 2023’te Los Angeles federal mahkemesinde görülmesiyle birlikte, iddianın açığa kavuşturulduktan sonra geri alınabileceğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Borsa Yatırım Fonları (ETF) Bitcoin Yükselişini Takip Etti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu