Genel

ABD, Çalınan Kripto Paraları Koreli Hacker Grubundan Geri Aldı

Kuzey Koreli bir hacker oluşumu tarafından blok zincir oyunu Axie Infinity’den çalınan yaklaşık 30 milyon dolar değerindeki kripto paranın ABD hükümeti tarafından kurtardığı bildirildi.

Chainalysis’ten Erin Plante, konuyla ilgili olarak “Kuzey Kore bağlantılı hackerlar tarafından çalınan 30 milyon dolardan fazla kripto para, kolluk kuvvetleri ve önde gelen kripto para şirketlerinin desteğiyle ele geçirildi. Bu, Kuzey Koreli bir hacker grubu tarafından çalınan kripto paraların ilk kez ele geçirilmesi anlamına geliyor ve bunun son olmayacağından eminiz.” ifadelerini kullandı.

Popüler Blockchain oyunu Axie Infinity’ye geçtiğimiz Nisan ayında yapılan siber saldırı sonrası 600 milyon dolardan fazla bir değerde kripto para çalınmıştı. ABD Hazine Bakanlığı, saldırıyı gerçekleştiren grubun Kuzey Kore devleti destekli hacker grubu Lazarus olduğunu açıklamıştı.

Hacker’ların, çaldığı paraların çoğunu kripto para mikser uygulaması Tornado Cash aracılığıyla akladığı söylenmişti. ABD Hazine Bakanlığı daha sonra Tornado Cash’e kara para aklamayı kolaylaştırdığı için yaptırım uygulamıştı.

İlginizi Çekebilir:  Güney Kore, Terra (Luna) Kurucu Ortağı Do Kwon Hakkında Kırmızı Bülten Çıkarttırdı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu