Genel

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kripto Paralara Karşı Tavrını Agresifleştiriyor

Kripto para şirketlerine karşı katı tutumunu sürdüren ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Washington’da düzenlenen bir hukuk konferansında yaptırım eylemlerini agresifleştirerek devam ettireceğinin sinyallerini verdi.

Konferansta, “Kriptoyu görmezden gelmeyeceğiz” diyen SEC’in icra bölümü direktörü Gurbir Grewal,”Hangi teknolojinin kullanıldığına bakmaksızın dava açmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

SEC Başkanı Gary Gensler da NYC Zirvesi’nde verdiği röportajda Grewal ile benzer şeyleri söylemişti. Gensler, “Kripto para piyasalarında ister kendisine merkezi olmayan desin ister merkezi, bu tür şirketler menkul kıymet piyasalarıyla aynı şekilde hizmet vermesinin yanında birbirlerinden ayrılabiliyorlar. Bu aracı kurumlarının hepsinin bizimle yani SEC’le kayıt yaptırması gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer yandan Grewal’ın konuşması sonrası Komisyon Üyesi Mark Uyeda, SEC’in “yaptırım yoluyla düzenlemelerini” eleştirmek için sahneye çıktı ve özellikle kripto para yatırımcılarının endişelerinden bahsetti. Uyeda, komisyonun yeni kurallar aracılığıyla kripto para sektörü ile baş etmek yerine direkt yaptırıma yönelme eğiliminde olduğunu savundu.

İlginizi Çekebilir:  Kripto Para Şirketi Ripple, XRP Varlıklarının İlk Kez %50 Altına Düştüğünü Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu