GenelBitcoin Haberleri

Kripto Borsa Yatırım Fonları (ETF) Bitcoin Yükselişini Takip Etti

Kripto dünyasındaki borsa yatırım fonları (ETF) dünkü işlemlerde, 21 bin dolar seviyesinin üzerini gören Bitcoin’den gördüğü destekle yükseliş yaşadı. Ralli, sektörün en büyük oyuncuları olan ProShares Bitcoin Strategy ETF (BTIO), Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BFT) ve VanEck Bitcoin Strategy ETF (XBTF) arasında yaşandı.

Erken saatlerde BITO yüzde 9.3, BTF yüzde 9.7 ve XBTF yüzde 9.8 oranında değer kazandı. Yükselişler Bitcoin’in yüzde 9.5 artış yaşamasıyla destek gördü.Bir numaralı kripto para Bitcoin, 26 Ağustos ayından bu yana en yüksek noktası olan 21 bin 437 dolar seviyesinde işlem gördü. Bitcoin tabanlı ETF’lerin yanı sıra, blok zinciriyle ilgili diğer ETF’ler de Bitcoin’den dolaylı olarak etkilendikleri için yükseldi.

Bitcoin ile senkron şekilde hareket eden BITO, BTF ve XBTF’nin temel fonu fiyatlandırmak için Bitcoin vadeli sözleşmelerini kullandığı biliniyor. Bu nedenle, kripto paradaki herhangi bir hareket ETF’nin fiyat hareketlerine yansıyor.

Özellikle, Amplify Transformational Data Sharing ETF (BLOK) yüzde 3.6, Bitwise Crypto Industry Innovators ETF (BITQ) yüzde 5.3, Global X Blockchain ETF (BKCH) yüzde 6 ve VanEck Digital Transformation ETF (DAPP) yüzde 5.7 artış kaydetti.

İlginizi Çekebilir:  Nayib Bukele, Bitcoin Kasabasına 203 Milyon Dolar Yatırım Yapacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu