Genel

Bank of America’nın Ortaya Koyduğu Çalışma Sonucuna Göre, Gençler Büyük Oranda Kripto Paralara Yatırım Yapıyor

Bank of America, 21 ve 42 yaş aralığında olan yatırımcıların portföylerinin çok az kısmını geleneksel hisse senetlerine ve büyük kısmını kripto para birimleri gibi alternatif varlıklara ayırdığını belirten yeni bir çalışma ortaya koydu. Anket, 3 milyon dolardan fazla yatırım varlığına sahip 1.052 kişi arasında gerçekleştirildi.

Anket sonuçlarına göre katılımcılar ayrıca bir portföyde kripto paralarla birlikte emlak, hisse senetleri ve emtiaların olması gerektiğine inanıyor. Hiçbir varlığın tek başına risksiz olamayacağını belirten katılımcılar, portföy çeşitliliğinin de altını çizdiler.

Ayrıca bu yaş aralığının üstündeki katılımcılara sorulan sorularda ise, kripto paraların da içinde olduğu alternatif yatırımlara olan bakış açısı olumsuz yönde değişiklik gösteriyor. Bir üst yaş grubu verdiği cevaplarda, portföyünün sadece yüzde 5’ini kripto paralar gibi yatırım ürünlerine ayıracağını belirtti.

İlginizi Çekebilir:  Elon Musk'ın CEO'su Olduğu Elektrikli Araç Üretici Devi Tesla, Bitcoin Varlıklarında Değişiklik Olmadığını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu