Genel

Bitcoin Derneği, Bitcoin SV Madencilerinin Bloke Edilmelerini İstedi

Bitcoin Derneği, kripto borsalarından ve madencilerden , Bitcoin Cash’in sert çatallanmasından doğan bir kripto para birimi olan Bitcoin SV madencilerini bloke etmelerini istedi.

Dernek, madencilerinin Bitcoin SV üzerinde boş bloklar ürettiğini söyledi. Boş bloklar, herhangi bir blok zinciri üzerinde üretilen ve bu işlemi oluşturmak için gereken veriler dışında herhangi bir işlem verisi olmayan ve normal bir blok tarafından kullanılanla aynı hesaplama kaynaklarını gerektiren bir bloğa karşılık gelir. Boş bloklar genellikle enflasyonun düşmesini hızlandırarak ve dürüst madencilerden hırsızlık yaparak ağ için çok az değer yaratan kötü davranış olmakla eleştirilir.

Bitcoin Derneği, madencinin ağ üzerinde gerginliğe neden olan boş bloklar üretmek adına yayınlanan on milyonlarca ücret ödeme işlemini görmezden geldiğini ifade etti.BSV topluluğundaki bazıları, madencilerin boş blokları çıkarma hakları dahilinde olduğunu ve bunu, blok sübvansiyonunun kendisini yeterli bir ödül olarak görmelerine neden olan ekonomik bir karar nedeniyle yaptıklarını açıkladı.

İlginizi Çekebilir:  Apple Inc'nin İnovasyon Süreci

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu