Genel

Japonya, Ülkedeki Kripto Şirketlerini Hedef Alan Hackerların Kuzey Kore ile Bağlantılı Olduğunu Belirtiyor

Japonya’daki Ulusal Polis Teşkilatı’na (NPA) göre, Kuzey Koreli suç örgütü Lazarus Group’tan bilgisayar korsanları, ülkedeki kripto şirketlerini hedef alıyor. Yerel raporlar, NPA’nın, siber suç organizasyonunun Kuzey Kore ile bağlantısını beşinci kez ortaya koyduğunu belirtiyor.

Yakın zamanda yayınlanan bir NPA siber güvenlik raporuna göre, kötü şöhretli suç örgütü Lazarus Group’tan bilgisayar korsanlarının Japonya’daki kripto şirketlerini hedef aldığı bildiriliyor . Yetkililer, şüpheli bilgisayar korsanlarının Kuzey Kore’den ve büyük olasılıkla Lazarus siber suçlular çetesinin üyeleri olduğunu kaydettiler.

NPA, Lazarus’u “Kuzey Kore makamlarının alt kuruluşu” olarak adlandırıyor ve son siber saldırıların “kripto varlıklarla ilgili işletmeleri hedef aldığını” söylüyor. Japonya’nın NPA’sı, ABD Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) kolluk kuvvetlerinin Lazarus Group’un özel saldırı yöntemleri hakkında benzer uyarılar gönderdiğini de belirtiyor.

NPA, bilgisayar korsanlarının “hedef şirketin yöneticileri gibi davranan çalışanlara kimlik avı e-postaları” gönderdiğini ve ayrıca “sahte hesap” kisvesi altında “hedef şirketin çalışanlarına yaklaştığını” ayrıntılarıyla açıklıyor. Japon haber kuruluşu Japan News , bunun Japon yetkililerin kötü şöhretli Lazarus Grubu hakkında beşinci uyarısı olduğunu açıkladı.

İlginizi Çekebilir:  ABD Merkez Bankası Dijital Dolar Projesi Ripple ile Çalışacak

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu