Genel

Üst Düzey Yetkili Bir Yetkili, FED’in, Bankaların Kripto Para Odaklı Mevduatlarına Yönelik Çalışma Yaptığını Söyledi

Üst düzey FED yetkilisi Michael Barr, FED’in banka mevduatlarını kripto endüstrisinde yoğunlaştırma risklerini öne çıkarmak için Para Denetim Ofisi (OCC) ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu ile çalıştığını söyledi. Barr, bankaların kripto para piyasasındaki fiyat oynaklıklarıyla bağlantılı mevduat dalgalanmaları yaşayabileceği konusunda uyardı.

Kripto para piyasalarındaki son dalgalanmanın kripto para şirketleri arasındaki merkezileşmenin ve birbirine bağlılığın boyutunu gösterdiğini söyleyen Barr, bu durumun stresin artmasına katkıda bulunduğunu kaydetti.

DC Fintech Week’te konuşan Barr, bankacılık düzenleyicilerinin kripto para şirketlerinden mevduat kabul etmenin riskleri konusunda finansal kurumlarla iletişime geçtiğini söyledi. Barr, bu iletişimin riskleri uygun şekilde azaltıldığından emin olmayı amaçladığını söyledi.

Barr ayrıca, mevduat sigortası hakkında yanlış beyanlarda bulunan kripto para şirketlerinin müşterilerin kafasını karıştırabileceğine vurgu yaptı. Fed’in üst düzey ismi, stresin arttığı dönemlerde bu tür hizmetler sunan kripto bağlantılı bankalarda para çekme işlemlerinin artmasına neden olabileceği konusunda uyardı.

İlginizi Çekebilir:  Forbes Dergisi "Borsa Hacimleri Gerçeği Yansıtmıyor"

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu