Genel

Mastercard, Bankaların ve Diğer Finans Kurumlarının Kripto Para Ticaretini Kolaylaştırmak ile İlgili Programını Duyuracak

Mastercard pazartesi günü yaptığı açıklamada, bankaların ve diğer finans kurumlarının kripto para ticareti sunmasını kolaylaştıracak Kripto Kaynağı adlı bir programı duyurmayı planlıyor.

Şirket, programın kripto ticaret platformu Paxos ile bankalar arasında bir “köprü” görevi göreceğini ifade etti. Mastercard ayrıca, kripto ticaret hizmetleri sunmaya dahil olmak isteyen bankalar için iki zorluk noktası olan yasal uyumluluk ve güvenlikle de ilgilenecek.

Mastercard’ın siber ve istihbarat başkanı Ajay Bhalla yaptığı açıklamada, “Bugün duyurduğumuz şey, kullanıcıları güvenli bir şekilde kripto ekosistemine sokmaya yardımcı olacak hizmetlere bağlantılı bir yaklaşımdır.” CipherTrace ve Ekata, müşterilerimize ve tüketicilerimize piyasada bulunan teknik açıdan en gelişmiş çözümleri sunmamıza yardımcı olacak benzersiz bir dizi yetenek sağlıyor.” diye ifade etti.

Hem Mastercard hem de uzun süredir ödeme rakibi olan Visa, son zamanlarda kriptoda, öncekinin Coinbase ile NFT’lerdeki ortaklığından , ikincisinin kripto banka kartlarında FTX ile imzalanmasına kadar kriptoda yeni anlaşmalar imzalamıştı.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin Derneği, Bitcoin SV Madencilerinin Bloke Edilmelerini İstedi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu