Genel

Walmart Baş Teknoloji Sorumlusu Kumar, Kripto Para ve Metaverse Hakkında Konuştu

Walmart’ın global baş teknoloji sorumlusu Suresh Kumar, kripto para biriminin , özellikle müşterilerin gelecekte sanal ve fiziksel ürünler için nasıl ödeme yapacakları konusunda önemli bir dönüm noktası haline geleceğini söyledi.

17 Ekim’de Yahoo Finance Tüm Piyasalar Zirvesi’nde konuşan Kumar, Walmart’ın dijital varlıklar konusundaki olumlu duruşunu özetledi ve hem fiziksel hem de sanal ürünler için “kriptonun müşterilerin işlem yapma biçiminin önemli bir parçası haline geleceğini” belirtti.

Kumar, önemli miktarda müşterinin Metaverse ve sosyal medya uygulamalarındaki canlı yayınlar aracılığıyla pazarlanacağını ve kriptonun bu tür alanlarda önemli bir ödeme seçeneği olabileceğini öne sürdü.

Bu, Walmart’ın Eylül ayı sonlarında Walmart Land’i piyasaya sürerek Roblox Metaverse’e yaptığı son baskını açıklayabilir . Burada oyunlar, DJ kabini ve dönme dolap gibi bir dizi sanal deneyime ev sahipliği yapan şirket, aynı zamanda kullanıcıların avatarları için “verch” adı verilen sanal ticari ürünler de kullanıma sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Maliye Bakanıyken Kripto Para Projelerine Öncülük Eden Rishi Sunak, İngiltere Başbakanı Oldu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu